"Волфсбург" взе преднина срещу "Айнтрахт" (Брауншвайг) в спора за място в Бундеслигата. "Вълците" спечелиха с 1:0 домакинството си.

Ценния гол отбеляза Марио Гомес. Опитният нападател вкара от дузпа в 35-ата минута.

"Волфсбург" завърши на 16-ото място в Бундеслигата и продължава опита да остане в елита. "Инголщад" и "Дармщад" изпаднаха, а от Втора Бундеслига се изкачиха "Щутгарт" и "Хановер".

"Вълците" бяха по-дейни през първото полувреме, но съперникът им пръв стигна до възможност за гол. В 23-ата минута Мирко Боланд не успя да се възползва при добра атака.

В 35-ата Гомес даде преднина на отбора си, която се запази до края. В началото на втората част Даниел Дидави можеше да удвои. Той получи в наказателното поле, но пропусна.