"Локомотив" (Горна Оряховица) изпадна от Първа лига само един ден след откриването на реновирания си стадион, а "Монтана" получи шанс да запази мястото си в елита на българския футбол, въпреки че прекара целия сезон на последната позиция в класирането.

"Монтана" постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си в Горна Оряховица и спечели плейофа с общ резултат 4:1.

Тимът, воден от Атанас Атанасов, се възползва от новия формат на първенството и ще играе бараж за оставане в групата със завършилия на второ място във Втора лига "Септември" (София), а "Локомотив" се прости с елитния си статут след само един сезон в Първа лига.

Атанас Илиев отново се превърна в големия герой за "Монтана". След като преди година вкара победния гол в баража за оставане с "Поморие" (2:1), днес нападателят отбеляза първото и третото попадение срещу "Локомотив", а веднъж се разписа Даниел Генов.

Преди днешната среща отборът от Монтана нито веднъж не беше вкарвал повече от един гол при гостуване, а от 32-та си шампионатни двубоя събра едва 15 точки - два пъти по-малко, отколкото спечели "Локомотив" (Горна Оряховица).

Тимът на Атанас Атанасов обаче изигра най-добрия си мач през сезона и категорично надигра "железничарите", които се представиха изключително слабо и разочароваха своите фенове навръх празника на град Горна Оряховица.

"Локомотив" влезе като фаворит в мача, след като вкара гол на чужд терен и постигна добър резултат в първата среща. Съставът на Александър Димитров обаче влезе много плахо в срещата, допусна две ранни попадения, а оттам връщане назад нямаше.

Атанас Илиев откри резултата в десетата минута. Играчите на "Локомотив" не се ориентираха добре при дълъг тъч в тяхната половина, Петър Атанасов овладя и подаде към Илиев, който слаломира между централните бранители на съперника и с левия крак прати топката под гредата.

В 19-ата минута гостите от Монтана увеличиха преднината си. Петър Атанасов изведе Даниел Генов зад защитата и полузащитникът хладнокръвно преодоля вратаря Николай Банков.

"Локомотив" потърси промяна на почивката с включването на Любомир Генчев вместо Игор Джоман, но само четири минути след началото на втората част получи съкрушителен трети удар.

Атанас Илиев отбеляза един от головете на сезона, след като овладя топката с бедро и със страхотен 30-метров изстрел от воле я насочи в горния ляв ъгъл на Николай Банков.

Нападателят на "Монтана" закономерно беше избран за играч на мача. Любопитно бе, че той до последно беше под въпрос за мача, тъй като вчера проведе първата си тренировка от три седмици насам.