Рекордьорът по титли Рафаел Надал се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос" след експресна победа над Николоз Басилашвили. Деветкратният шампион даде само един гейм на грузинския тенисист и постигна най-убедителния си успех в турнирите от Големия шлем.

Надал имаше нужда от едва 90 минути, за да приключи двубоя със заемащия 63-ото място в световнат ранглиста Басилашвили. Испанецът записа 74-а победа в 76-ия си двубой на червените кортове в Париж и 20-и успех в 21-ия си мач на клей през 2017 г.

Той стигна до втората седмица на "Ролан Гарос" без загубен сет, след като в първите два кръга даде общо 14 гейма на французина Беноа Пер и холандеца Робин Хаазе.

В следващия кръг носителят на 14 титли от Големия шлем ще има далеч по-трудна задача срещу своя сънародник Роберто Баутиста Агут, който победи чеха Иржи Весели с 6:3, 6:4, 6:3.

Напред в турнира продължава и миналогодишната шампионка при жените Гарбине Мугуруса. Испанката победи Юлия Путинцева от Казахстан със 7:5, 6:2.