Женският национален отбор по волейбол завърши с разгромна победа участието си в световната квалификация в зала "Христо Ботев". Тимът победи Косово с 3:0 (25:8, 25:13, 25:10) в последния си мач от група С.

Селекционерът Иван Сеферинов даде почивка на някои от основните състезателки, но това не оказа влияние върху играта. България се представи много силно и не допусна никаква изненада срещу аутсайдера.

България завършва на второто място зад Турция в квалификацията с 13 точки (четири победи и една загуба) и ще чака допълнителната квалификация през август за участие на световното първенство.

"Доволен съм от играта на момичетата, представиха се добре. За нас голяма почивка няма да има, защото имаме два турнира, но ще мислим и за следващата квалификация за световното. Другата ни цел е домакинският турнир от Гран при в Русе", каза Сеферинов.