"Голдън стейт уориърс" се доближи на две победи от титлата в Националната баскетболна асоциация (НБА) след нова категорична победа над шампиона "Кливланд кавалиърс". След като спечелиха първото си домакинство със 113:91, "воините" бяха безапелационни и във второто - 132:113.

Въпреки че бяха много по-агресивни и предизвикаха доста грешки от съперника спрямо първата среща, "кавалерите" отново не намериха никакъв начин да спрат Кевин Дюрант и Стеф Кър. В допълнение Кайри Ървинг беше много далеч от обичайното си ниво във втори пореден двубой, а стрелбата на резервните играчи на гостите беше катастрофална.

Дюрант отново беше най-резултатен с 33 точки, а Къри се отличи с 32 точки и първия трипъл-дабъл в плейофен мач в кариерата. Играчите на "Голдън стейт" вкараха 18 тройки срещу само осем на "Кливланд", откъдето дойде голямата разлика в мача.

Дюрант реализира четири тройки от осем опита и общо 13 от 22-те си стрелби от игра, а към точковия си актив добави впечатляващите 13 борби, шест асистенции, пет чадъра и три откраднати топки.

Къри също записа четири тройки и вкара всеки от 14-те си наказателни изстрела, а 11 асистенции и десет борби оформиха първия плейофен трипъл-дабъл на плеймейкъра на "воините".

Клей Томпсън също беше под пара в този мач и добави 22 точки. Гардът беше точен при четири от петте си стрелби за две точки и при четири от седемте си опита от далечно разстояние.

Дреймънд Грийн допринесе за успеха с 12 точки, шест борби и шест асистенции, а Шон Ливингстън и Йън Кларк направиха чудесно включване от пейката и отбелязаха общо 20точки.

"Голдън стейт" изигра изключителна първа част, която спечели с 40:34. "Воините" вкараха 40 точки в една четвърт от финална серия за пръв път от 1967 г., когато отбелязват 41 в мач №6 срещу "Филаделфия 76".

Във втората част домакините взеха двуцифрен аванс, но късен щурм на гостите доведе до стопяване на разликата до една точка. След първото полувреме "Голдън стейт" имаше само три точки преднина, но след почивката тимът на завърналия се на пейката Стив Къри нанесе своя решителен удар.

"Воините" спечелиха третата четвърт с 35:24, а в заключителните дванадесет минути отвориха разлика от над 20 точки и в нито един момент не позволиха на "кавалерите" дори да помислят за обрат.

"Днес бяхме много по-агресивни, отколкото в първия мач, принудихме ги да направят 20 грешки и въпреки това те ни победиха с разлика", заяви звездата на "Кливланд" Леброн Джеймс след двубоя.

Джеймс изигра много силен мач и приключи с 29 точки при 67% успеваемост в стрелбата от игра, 14 асистенции, 11 борби и три откраднати топки. Той изравни рекорда на Меджик Джонсън за най-много трипъл-дабъли в историята на финалите на НБА - осем.

Кевин Лав добави 27 точки, но Ървинг пропусна 15 от 23-те си стрелби от игра и вкара само 19 точки, а освен това се отчете със скромните седем асистенции и две борби. Чанинг Фрай, Дерон Уилямс и Иман Шъмпърт комбинираха едва два коша от 16 изстрела.