Рекордьорът по титли от "Ролан Гарос" Рафаел Надал се класира за полуфиналите след само десет гейма игра. Испанският тенисист водеше с 6:2, 2:0 срещу Пабло Кареньо Буста, когато сънародникът му реши да се откаже заради контузия.

Срещата продължи 50 минути, а в десетте гейма паднаха цели седем пробива от общо седем възможности. Надал реализира пет от тях и спечели 34 от разиграните 54 точки, преди Кареньо Буста да поиска медицинска пауза заради проблеми в коремната област.

Носителят на 14 титли от Големия шлем достига до полуфиналите в Париж за пръв път от 2014 г., когато спечели деветата си и последна засега титла. Той постигна 76-а победа в 78-ия си двубой на червените кортове във френската столица и 22-и успех в 23-ия си мач на клей през 2017 г.

Испанецът, който на 3 юни навърши 31 години, загуби едва 22 гейма в първите си пет двубоя в Париж - срещу Беноа Пер, Робин Хаазе, Николоз Басилашвили, Роберто Баутиста Агут и Кареньо Буста.

В опит да се класира за десетия си финал на "Ролан Гарос" Надал ще се изправи срещу победителя от мача между Новак Джокович и Доминик Тийм.