Анди Мъри срещу Станислас Вавринка е вторият полуфинал в мъжката схема на "Ролан Гарос". Двамата ще се изправят един срещу друг в повторение на миналогодишния полуфинал, когато Мъри победи.

Британецът се класира за своя 20-ти полуфинал в турнирите от Големия шлем и четвърти пореден в Париж, след като надделя над Кей Нишикори с 2:6, 6:1, 7:6 (0), 6:1.

Японецът изигра перфектен първи сет и затрудни много съперника си. Той беше много стабилен в подаването си и не даде нито една възможност за пробив на Мъри. Нишикори спечели 91% от точките при първия си сервис, за да затвори частта с 6:2 след два пробива.

В началото на втория сет Мъри беше санкциониран с отнемане на първи сервис от съдията на стола заради повече от 20 секунди между точките. Това се случи при 40:40 в третия гейм, но британецът съумя да се справи. Мъри даде по-голяма дължина на ударите си и спечели втората част.