Любимецът на домакините и поставен под номер едно на тенис турнира в Мемфис Анди Родик бе отстранен на четвъртфиналите след загуба от шведа Робин Сьодерлинг. Поставеният под номер осем Сьодерлинг изстреля 16 аса срещу американеца и се класира за полуфиналите след успех със 7-6, 6-3. От своя страна, Родик направи 15 аса, но не успя да постигне нито един пробив. В спор за място на финала Сьодерлинг ще срещне поставения под номер четири в основната схема Радек Степанек, който спечели със 7-6, 6-1 срещу Крис Гучионе (Австралия). Друг швед- ветеранът Йонас Бьоркман, също намери място сред полуфиналистите, след като отстрани американския тийнейджър Доналд Йънг с 1-6, 6-2, 7-6. Непоставеният белгиец Стийв Дарсис имаше нужда само от 51 минути игра, за да победи с 6-1, 6-0 германеца Бенямин Бекер и да се класира за втори полуфинал в професионалната си кариера.