Българският национален отбор по волейбол направи драматичен обрат срещу световния шампион Полша и спечели първото си домакинство в тазгодишното издание на Световната лига.

Възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха с 3:2 гейма (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14) и записаха втора поредна победа в четвъртия си мач от началото на турнира.

Цветан Соколов беше най-резултатен за успеха срещу Полша с 21 точки. Диагоналът реализира 19 от 38-те си атаки и добави две блокади. Страхотен мач изигра и Николай Пенчев, който завърши с 15 точки при 70% ефективност в нападение.

Николай Николов се отличи с четири блокади и общо 12 точки, а другият централен блокировач на българския състав - Виктор Йосифов, записа два аса и общо осем точки.