Английският национален отбор до 20 г. спечели за първи първи път световната титла при младежите. Във финала в Сувон, Трите лъва надиграха с 1:0 Венецуела.

В герои за тима се превърнаха нападателят Доминик Калвърт-Люин и вратарят Фреди Уудман. Първият вкара единственото попадение в 35-ата минута, а стражът спаси дузпа четвърт час преди края.

Англичаните бяха по-добрия отбор преди почивката, когато успяха и да вкарат. Калвърт-Люин надскочи двама защитници на Венецуела и макар, че не вкара с първия си удар, при добавката беше безгрешен.

През втората част ролите се смениха, но южноамериканците не успяха да преодолеят Уудман. Вратарят беше на висота и освен дузпата спаси удар на Кордоба, останал сам срещу него.

В 90-ата минута Уудман отново спаси отбора си, след като Кларк-Салтер беше близо до това да си отбележи автогол.

Англия постигна най-големия си успех след световната титла при мъжете през 1966 г., докато за Венецуела достигането до финала в надпреварата също е историческо постижение.

Англичаните имаха още два повода за радост, след като нападателят Доминик Соланке стана голмайстор на турнира, а вратарят Уудман спечели Златната ръкавица.

В сблъсъка за бронзовите медали, Италия се наложи над Уругвай с 4:1 след дузпи.

В редовното време срещата завърши 0:0, макар че и двата тима създадоха доста положения. В продължнията футболистите бяха предпазливи и така се стигна до дузпи.

Италианците бяха безгрешни, след като Лука Вида, Рикардо Маркиза, Роландо Мандрагора и Джузепе Панико вкараха. Вратарят Алесандро Плицари спаси ударите на Родриго Амарал Перейра и Хуан Граф, за да донесе бронза на "Скуадра адзура".