Отборът на Левски победи на своя стадион "Георги Аспарухов" Вихрен с минималното 1:0 в среща от 16-ия кръг на "А" група и съкрати разликата с лидера ЦСКА само на 8 точки, предаде репортер на БГНЕС. Първата по-сериозна ситуация в срещата бе в 15-ата минута, когато при една продължителна атака на Левски, Боримиров намери Мирослав Иванов пред наказателното поле, той пусна по дясното крило към Зе Соареш, който от своя страна центрира, но Боримиров нанесе слаб удар с глава, който не затрудни Шейтанов. В 19-ата минута Сърмов от Левски опита удар отдалеч, но Шейтанов внимаваше и улови топката. Две минути по-късно и бразилеца Жеан Карлос, който бе изведен отдясно, пробва рефлекса на Шейтанов, отразил и този удар. В 27-ата минута националът Томашич отправи опасен удар с глава, след центриране на Мирослав Иванов от корнер, но Шейтанов акробатично предотврати опасността. Едва в 36-ата минута Еривертон от гостите опита удар отдалеч от фаул, но изпрати топката в аут. В 42-ата минута Мирослав Иванов центрира от фаул, топката стигна до Томашич, но той нанесе слаб удар отблизо и Шейтанов улови кълбото. Минута преди последния съдийски сигнал за първото полувреме Еривертон от Вихрен отново опита удар от фаул отдалеч, но отново бе неточен. След почивката "сините" продължиха да натискат своя съперник и да търсят гола. В 47-ата минута Миро Иванов центрира отдясно от фаул, Миланов се извиси и нанесе удар с глава, но топката мина покрай дясната греда. Две минути по-късно Христозов от Вихрен получи червен картон, тъй като спря непозволено откъсващия се Жеан Карлос. Междувременно в игра за домакините се бе появило и новото попълнение Еньо Кръстовчев. В 57-ата минута Жоазиньо опита удар от границата на полето, но топката бе изчистена в корнер. След изпълнението му, топката попадна в Жеан Карлос, който стреля, но топката отново бе изчистена в корнер, който също не доведе до нищо опасно пред вратата на гостите от Сандански. В 59-ата минута Канонин от Вихрен излезе на чиста позиция, но не успя да нанесе удар. В ответната атака Жеан Карлос излезе сам срещу Шейтанов, но не успя да преодолее вратаря. Стигна се до 64-ата минута, когато след комична намеса на Шейтанов се стигна до корнер. Миро Иванов го изпълни, след кратко меле топката попадна в дебютанта Кръстовчев, който отблизо успя да прокара топката под плонжа на вратаря и реализира дебютния си гол със синия екип. В 77-ата минута Левски можеше да вкара и втори гол. При една контраатака на домакините Жеан Карлос се откъсна и изведе нахлуващия Живко Миланов сам срещу вратаря. Защитникът на "сините" опита прехвърлящ удар, но прати топката в аут. В85-ата минута играч на Вихрен удари без топка Игор Томашич, който преди това бе изчистил топката с чист шпагат. След това нарушение на правилата Сантос от гостите се оттърва само с жълт картон. До края срещата просто се доиграваше, като само факта, че Вихрен бе с човек по-малко на терена, попречи на гостите да организрат по-масирани атаки към вратата на Левски и да потърсят изравнително попадение. След днешната си победа Левски се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 34 точки. Лидер е ЦСКА с 42 точки. "Армейците" се подхлъзнаха вчера у дома, след като завършиха 0:0 срещу Литекс. /БГНЕС