ЦСКА завърши подготвителния си лагер в Австрия с пета поредна победа. Момчетата на Стамен Белчев разгромиха "Карабах" от Азербайджан с 5:2, по-малко от 24 часа след двубоя срещу румънския "Университатя" (Крайова).

Фернандо Каранга изведе червените напред още в 14-ата минута, когато точен беше Фернандо Каранга. Нападателят се възползва от грешка в защитата на противника и без проблем реализира.

"Карабах" беше много активен и атакуваше опасно, но Георги Китанов се отчете с две добри намеси преди почивката.

Половин час след началото на мача ЦСКА удвои аванса си. Десподов центрира отдясно, а в опита си да изчисти Иностадзе си вкара автогол.

До края на първата част червените вкараха нови два гола. В 33-ата минута точен беше Малинов, а секунди преди паузата вкара и Десподов.

Две минути след началото на второто полувреме българският тим изпусна да увеличи своята преднина. Манолев намери отлично Каранга, който стреля от упор с глава, но стражът на азербайджанците спаси.

През втората част "Карабах" вдигна малко оборотите, а в състава на ЦСКА се усети мора. Малко след подновяването на играта Пинто сгреши и Рамазанов намали за азерите.

Каранга вкара пети гол за ЦСКА в 59-ата минута, а крайното 5:2 оформи Дино 11 минути преди края.

Червените завършват лагера в Австрия с пет победи от пет мача.

"Доволен от раздаването на момчетата, всеки един има титулярно място, стига да го заслужи и да помогне на отбора", каза след мача треньорът Стамен Белчев.

Той смята, че отборът му е готов за началото на сезона.