Цветана Пиронкова победи Моника Никулеску от Румъния и се класира за осминафиналите в турнира на трева в Ийстборн. Българката надделя с 6:0, 6:4 за 1.03 часа.

По-късно през деня тя се изправя срещу световната номер 2 Симона Халеп, която също е от Румъния.

Заради дъжда във вторник на Пиронкова й се наложи да играе два мача в един ден. Тя влезе в основната схема като "щастлива губеща" в квалификациите след отказа на Петра Квитова.

Първият сет мина изцяло под диктовката на българката. Тя загуби само четири точки в него и след 18 минути игра поведе с 6:0.

Лесният първи сет до голяма степен я успокои и втората част беше далеч по-трудна. Никулеску, №32 в света поведе с 3:1, но Пиронкова успя да изравни. Тя поведе с 5:4, преди да постигне пробив на нула и да спечели мача.