Германия стана европейски шампион по футбол за младежи. Бундестимът се наложи с 1:0 срещу Испания във финала в Краков.

Ценния гол вкара Мичел Вайзер малко преди почивката.

Това е поредният голям успех за германския футбол в последните години. Мъжкият отбор е световен шампион от 2014 г., а в неделя воденият от Йоахим Льов обновен състав ще играе с Чили във финала за Купата на конфедерациите.

Това е втората европейска титла за Германия в тази възрастова група.

Бундестимът се справи отлично със задачата да опази опасното испанско нападение и голмайстора на турнира Саул Нигес. Испанците, които се бореха за изравняване на рекорда с пета европейска титла, имаха само един точен удар за целия мач, въпреки че държаха повече топката.

В седмата минута Макс Майер стреля с глава, но улучи гредата. Серж Гнабри имаше две възможности да открие резултата, но не успя.

Германците поведоха във важен момент - пет минути преди почивката. Тогава след центриране от дясно Вайзер насочи много добре топката и преодоля Кепа Арисабалага.

През второто полувреме испанците опитаха да притиснат съперника си. Те станаха по-дейни, но най-доброто положение беше спасено от Юлиан Полерсбек. Вратарят се справи с мощен удар на Нигес от разстояние.

Германците продължиха да играят стабилно и за втори път след Евро 2009 стъпиха на върха.