Новак Джокович се класира с лекота за третия кръг на "Уимбълдън". Шампионът от 2011, 2014 и 2015 г. имаше нужда от 94 минути, за да преодолее съпротивата на чеха Адам Павлашек след успех с 6:2, 6:2, 6:1.

Сърбинът стигна третия кръг в Лондон за девета поредна година и за 12-и път при 13-ото си участие. В спор за място на осминафиналите той ще се изправи срещу победителя от мача между Хуан Мартин дел Потро и Ернест Гулбис.

Джокович спечели 90 от разиграните 144 точки срещу Павлашек, който за пръв път в кариерата си влезе в основната схема на "Уимбълдън". Световният №4 реализира седем от 18-те си шанса да пробие подаването на съперника и отрази единствената възможност за пробив, която се откри пред 22-годишния чех.

Трикратният шампион направи 26 завършващи удара - с осем повече от Павлашек, и допусна 18 непредизвикани грешки срещу 22 за 136-ия в световната ранглиста. Сърбинът спечели 47 от 60-те разиграни точки в своите сервис геймове и 51% от точките, в които посрещаше.

Напред от поставените продължават още №13 Григор Димитров, който даде само шест гейма на Маркос Багдатис, №15 Гаел Монфис, който победи представителя на домакините Кайл Едмънд със 7:6 (1), 6:4, 6:4, и №27 Миша Зверев, който спечели петсетова битка със състезаващия се за Казахстан Михаил Кукушкин - 6:1, 6:2, 2:6, 3:6, 6:4.

По-рано днес се стигна до осмото отказване при мъжете от началото на турнира. Печеливш от него се оказа испанският ветеран Давид Ферер, който поведе с 3:0 срещу Стив Дарси, когато белгиецът прекрати участието си в мача.