Вицешампионът в Първа лига ЦСКА победи "Берое" с 1:0 в последната контрола за двата отбора преди старта на новия сезон. Червените записаха седми успех в седмата си проверка по време на предсезонната подготовка.

Единственият гол в срещата беше отбелязан от Фернандо Каранга в края на първото полувреме. Преди двубоя на стадион "Българска армия" домакините представиха отбора си за новия сезон.

В предишните си контроли тимът на Стамен Белчев победи последователно австрийския "Вакер" с 3:1, "Габала" от Казахстан с 2:0, руския "Зенит" с 2:1, румънския "Университатия" с 4:2, "Карабах" от Казахстан с 5:2 и "Етър" с 2:0.

Първата по-добра възможност в днешния мач се откри пред "Берое" в седмата минута. Борислав Цонев обаче стреля право в ръцете на Георги Китанов от пряк свободен удар на отлична позиция пред наказателното поле.

Две минути по-късно Станислав Манолев се измъкна от засадата по десния фланг и пусна хубаво подаване по земя към далечната греда. Каранга и Кевин Меркадо обаче закъсняха с включването си и последователно не успяха да стигнат до топката. В 12-ата минута Кирил Десподов стреля с глава след подаване на Манолев, но изобщо не затрудни вратаря Душан Перниш.

В 25-ата минута дойде най-добрата атака за първото полувреме. Играчите на "Берое" разиграха много добре с къси подавания във и около наказателното поле на ЦСКА. Нападението завърши със силен удар на Педро Еуженио, но Китанов направи отлично спасяване.

В 36-ата минута Каранга пропусна да вкара с глава след центриране отдясно на Манолев, но само три минути по-късно откри резултата. Червените хванаха съперника на контраатака, на върха на която се оказа Десподов. Той овладя и пусна страхотно извеждащо подаване с пета към Каранга, който технично прати топката покрай Перниш за 1:0.

През второто полувреме положенията за гол бяха още по-малко. Най-запомнящият се момент беше пресиленият червен картон, който беше показан на Борислав Цонев за нарушение срещу Кристиян Малинов в 51-ата минута. На мястото на изгонения влезе Ерик Почански.

След 65-ата минута двата отбора извършиха доста промени в съставите и контролата завърши в доста ниско темпо, без реални голови възможности пред двамата вратари.