България ще спори за бронзовите медали от европейското първенство по волейбол за юноши до 17 години в турския град Коня.

Възпитаниците на Драган Иванов загубиха в полуфиналите от Белгия с 0:3 (22:25, 21:25, 18:25) в двубой, продължил само 70 минути.

В битката за третото място те ще се изправят срещу домакините от Турция, които отстъпиха срещу Италия с 0:3 (18:25, 23:25, 21:25).

Двубоят между България и Белгия започна равностойно и след първите десет точки резултатът беше равен - 5:5. Последваха обаче три поредни точки за белгийците, които се оттеглиха при 8:5 на първата техническа пауза и до края на гейма нито за момент не изпуснаха аванса си. Българските волейболисти се доближиха на точка от съперника при 22:23, но загубиха следващите две разигравания, а с това и първия гейм.

Втората част се движеше точка за точка до 8:8, след което България излезе напред и имаше две точки аванс при второто техническо прекъсване - 16:14. Те обаче загубиха 11 от следващите 16 точки и изостанаха с 0:2 гейма.

В третата част белгийците започнаха силно, поведоха с 8:2 след серия от седем последователни точки и до края спокойно поддържаха разликата.

Самуил Вълчанов и Петър Петров бяха най-резултатни в българския отбор с по 11 точки, а Йост Петерс беше над всички в този двубой със 17 точки, в това число три блокади и 14 успешни атаки.