"Ботев" стигна до ценно равенство срещу "Бейтар" в първия мач от втория предварителен кръг в Лига Европа. "Канарчетата" се пребориха за 1:1 в Петах Тиква.

Домакините поведоха в 11-ата минута с гола на Тал Кахила, а Серкан Юсеин изравни за пловдивчани след почивката.

"Ботев" показа колеблива игра в защита, но отборът от Израел направи много пропуски, които му попречиха да постигне по-добър резултат. Българският представител също имаше няколко възможности при бързи атаки, но също не ги използва.

В 11-ата минута след ъглов удар вратарят Иван Чворович излезе лошо и Кахила вкара. Последваха шансове за "Бейтар", но Чворович няколко пъти се справи със задачата си.

Тодор Неделев изпусна добра възможност да изравни в 34-ата минута. Той излезе срещу вратаря на съперника, но стреля встрани. Малко преди почивката Чворович направи две отлични спасявания.

Домакините имаха инициативата и през второто полувреме, но резултатът се запази до 73-ата минута. Тогава "Ботев" изравни - Крум Стоянов стреля, вратарят спаси, а при добавката Юсеин отбеляза.

В последните 20 минути "Бейтар" притисна съперника си , но изпуснатите възможности от чисти позиции направиха така, че равенството да се запази. В това време Неделев пропиля отличен шанс да изведе съотборник сам срещу вратаря при контраатака.