"Манчестър юнайтед" се наложи с 3:2 след дузпи срещу "Реал" (Мадрид) в среща от "Интернешънъл чемпиънс къп". Пред около 75 хиляди зрители на "Левис стейдиъм" в Санта Клара двата отбора сътвориха фиаско при дузпите, като превърнаха в голове само три от десетте изпълнения.

В редовното време мачът завърши 1:1. Джеси Лингард даде преднина на английския отбор в последните секунди на първото полувреме. След почивката Каземиро изравни от дузпа.

Двата отбора ще се срещнат след две седмици и в мача за Суперкупата на Европа. Двубоят е на 8 август в Скопие.

"Реал" започна с основния си състав, докато Жозе Моуриньо пусна титулярите след почивката.

В края на първата част Антони Марсиал напредна по лявото крило, размина трима бранители на испанския шампион и намери непокрития Лингард, който вкара.

В 69-ата минута "Реал" изравни. Тео Ернандес беше фаулиран в наказателното поле и Казмиро изпълни точно дузпата.

При дузпите след мача за "Юнайтед" вкараха само Хенрик Мхитарян и Дейли Блинд, а за "Реал" се разписа Луисми Кесада.