"Интер" е победител в изданието за Сингапур на международния приятелски турнир "Интернешънъл чемпиънс къп". "Нерадзурите" надвиха "Челси" с 2:1.

Турнирът се провежда в няколко държави, в зависимост от това къде отборите са на подготовка преди сезона. Преди два дни "Интер" се наложи с 2:0 и над третия тим в надпреварата "Байерн" (Мюнхен).

Италианците откриха чрез Стеван Йоветич в 45-ата минута. Черногорецът спечели дузпа, след като Аспиликуета го събори в наказателнто поле, но първоначално Тибо Куртоа отрази удара му. При добавката обаче Йоветич се разписа.

Само 15 секунди след началото на второто полувреме Йоветич вкара нов гол, но той беше отменен заради засада.

Надмощието на италианците даде резултат в 53-ата минута, когато точен беше Иван Перишич.

Интригата се върна четвърт час преди края, когато влезлият секунди по-рано Жофри Кондогбия си отбеляза изключително куриозен автогол. Французинът бе на повече от 40 метра от вратата си, но пробва да върне топката към вратаря Падели по въздух. Топката обаче се оказа безкрайно висока за излезлия пред вратата си страж и влетя в мрежата му за 1:2.