"Ливърпул" победи "Байерн" (Мюнхен) с 3:0 и се класира за финала на приятелския турнир "Ауди къп". Мърсисайдци бяха по-добрият отбор през целия двубой на "Алианц арена" и закономерно стигнаха до убедителния успех с попадения на Садио Мане, Мохамед Салах и Даниел Стъридж.

В спор за трофея тимът на Юрген Клоп ще се изправи срещу "Атлетико" (Мадрид), който победи "Наполи" с 2:1 в първия полуфинал. "Байерн" не успя да стигне до финала за пръв път от създаването на турнира. Баварците спечелиха домашната надпревара през 2009, 2013 и 2015 г. и заеха второ място през 2011 г.

Германският шампион допусна трето поражение в предсезонната подготовка след загубите от "Милан" (0:4) и "Интер" (0:2) в "Интернешънъл чемпънс къп". В останалите си контроли тимът на Карло Анчелоти победи "Челси" (3:2), "Вердер" (2:0), "Хофенхайм" (1:0), "Ерланген Брук" (9:1) и "Волфратсхаузен" (4:1) и завърши наравно с "Арсенал" (1:1).

"Ливърпул" продължава без поражение в летните контроли. Преди тазвечершния успех червените записаха победи срещу "Транмиър роувърс" (4:0), "Кристъл палас" (2:0), "Лестър" (2:1), "Херта" (3:0) и равенство с "Уигън" (1:1).

"Ливърпул" откри резултата срещу "Байерн" още в седмата минута. Роберто Фирмино отне топката от Конрентин Толисо в центъра на терена, напредна към наказателното поле и изведе вляво Мане. Сенегалецът пое добре и с левия крак прати топката покрай Свен Улрайх.

И преди, и след гола домакините от Мюнхен бяха отборът, който владееше по-продължително топката. Гостите от Англия обаче бяха далеч по-опасни при мълниеносните си контраатаки, а в същото време почти не даваха възможност на съперника да създаде чисто положение пред Лорис Кариус.

"Байерн" разчиташе изцяло на удари от дистанция, които не намираха целта. На отсрещната врата Улрайх имаше повече работа и трябваше да спасява мощни изстрели на Салах и Алберто Морено. В 34-ата минута обаче стражът на баварците се оказа безпомощен за втори път.

Mане пусна страхотно извеждащо подаване с пета към Морено, който нахлу отляво и стреля към вратата. Улрайх спаси, но топката попадна в Салах, който нямаше проблем да прати топката в опразнената врата с глава.

След почивката ситуацията на терена не се промени. "Байерн" владееше топката, но нямаше идея как да се справи с отбраната на съперника. В 59-ата минута Хамес Родригес отправи хубав изстрел с левия крак от дистанция, но топката профуча край страничната греда.

Осем минути по-късно влезлият като резерва Стъридж се откъсна зад защитата на "Байерн" и напредна отляво на вратата. Английският национал стреля с левия крак по диагонала, но опитът му беше доста неточен.

В 71-ата минута друга от резервите на "Ливърпул" - Раян Кент, направи страхотен пробив отляво и сервира топката за Марко Груич. Сърбинът прати топката във вратата с плътен шут, който първо се отби в страничната греда.

Попадението обаче беше отменено заради засада на Адам Лалана, който се намираше пред Улрайх при изстрела на Груич.

Едва в последния четвърт час на двубоя "Байерн" успя да притисне по-сериозно английския си съперник и да създаде добри положения пред Кариус. Артуро Видал и Матс Хумелс обаче не се възползваха от тях.

В 82-ата минута Стъридж довърши баварците с трети гол. Той получи извеждащо подаване от Бен Уудбърн, направи мощен спринт от централната линия и след това технично прехвърли Улрайх, за да оформи крайния резултат.

При головия удар нападателят получи поредната си травма в бедрото и пет минути по-късно беше заменен от новото попълнение Доминик Соланке.

Съставите на двата отбора

"Байерн": Свен Улрайх, Дейвид Алаба (79' Марко Фридел), Хави Мартинес, Матс Хумелс, Рафиня, Корентин Толисо (73' Артуро Видал), Тиаго Алкантара (21' Ренато Санчес), Франк Рибери, Томас Мюлер, Хамес Родригес (62' Кингсли Коман), Роберт Левандовски,

"Ливърпул": Лорис Кариус, Алберто Морено, Жоел Матип (68' Рагнар Клаван), Деян Ловрен, Трент Алекзандър-Арнолд (79' Джон Фланагън), Джордан Хендерсън (68' Марко Груич), Емре Джан (46' Джорджиньо Вайналдум), Садио Мане (46' Адам Лалана), Мохамед Салах (68' Раян Кент), Филипе Коутиньо (79' Бен Уудбърн), Роберто Фирмино (68' Даниел Стъридж, 87' Доминик Соланке).