Габриела Петрова не успя да се класира за финала в тройния скок на световното първенство по лека атлетика в Лондон. Спортист номер 1 на България за 2015 г. отпадна в квалификациите след най-добър опит от 13.90 метра, който й отреди 17-о място в крайното класиране. В надпреварата участваха 26 състезатели.

Петрова имаше личен рекорд за сезона 14.19 метра, който щеше да й е достатъчен за място във финала в Лондон. 25-годишната скачачка преодоля 13.66 метра в първия си опит, 13.90 метра във втория и 13.62 метра в третия.

Най-добър резултат в квалификацията постигна представителката на Казахстан Олга Рипакова. Олимпийската шампионка от Лондон 2012 скочи 14.57 метра при единствения си опит.

Сребърната медалистка от Рио 2016 Юлимар Рохас от Венецуела зае второ място с 14.52 метра. Португалките Сузана Коща и Патрисия Мамона са трета и четвърта съответно с 14.35 и 14.29 метра, а настоящата олимпийска шампионка Катерин Ибаргуен даде седми резултат - 14.21 метра.

За финала се класираха 12 състезателки - пет от група А, в която скачаше Петрова, и седем от група В. Седем от финалистките преодоляха квалификационната норма, която беше 14.20 метра. С последен резултат до битката за медалите стигна испанката Ана Пелетейро - 14.07 метра.

Преди две години на световното в Пекин Петрова беше най-добре представилият се български лекоатлет. Тя завърши четвърта в тройния скок, като скочи 14.66 метра и се размина за много малко с медала. По-рано същата година българката спечели сребро от европейското в зала.