Шампионът "Байерн" (Мюнхен) победи "Борусия" (Дортмунд) с дузпи и спечели Суперкупата на Германия. В редовното време срещата завърши 2:2, а при изстрелите от бялата точка баварците се наложиха с 5:4.

"Борусия" беше много близо до трофея, след като два пъти повеждаше в резултата и водеше до 88-ата минута на двубоя. Две минути преди края обаче вратарят Роман Бюрки си отбеляза куриозен автогол, който доведе двубоя до дузпи.

"Байерн" спечели Суперкупата на Германия за рекорден шести път в своята история. "Борусия" остава с пет трофея от надпреварата, с която по традиция се поставя началото на сезона в германския футбол.

В официалния дебют на старши треньора Петер Бош "Борусия" откри резултата в 12-ата минута чрез Кристиан Пулишич. Американският национал се възползва от много груба грешка на Хави Мартинес, напредна сам срещу вратаря Свен Улрайх и спокойно го преодоля.

"Байерн" обаче успя да изравни само шест минути по-късно. Джошуа Кимих се измъкна от засадата на десния фланг, напредна към наказателното поле и поднесе топката на Роберт Левандовски, който не сбърка на метър от голлинията.

"Борусия" отново излезе напред в 71-ата минута след страхотна контраатака. Осман Дембеле изведе Пиер-Емерик Обамеянг очи в очи с вратаря Улрайх и звездата на жълто-черните отбеляза след чудесен прехвърля удар.

"Байерн" все пак се добра до дузпи след изключително нелеп гол в 88-ата минута. Мартинес стреля с глава след центриране от свободен удар, а топката се отби в гредата, след което последва страхотно меле.

Топката някак стигна до крайния бранител Марк Бартра. Той отправи нескопосан шут отблизо, който обаче рикошира в двама играчи на "Борусия", а след това и във вратаря Бурки, преди да се озове в мрежата.

При дузпите Кимих направи първия пропуск - при третото изпълнение за "Байерн", а "Борусия" не сбърка при първите си три и поведе с 3:2. Себастиан Роде обаче не успя при четвъртата дузпа за жълто черните, а решаващ пропуск на Бартра при шестата сложи точка на спора.