Сериозен скандал е на път да избухне в Локомотив Пловдив, само три дни след скандалното “железничарско” дерби със софийското Локо. В събота домакините изгубиха с 1:2, като според много хора мачът не е бил “решен по футболни средства”. След дербито собственичката на клуба Галя Топалова заяви, че ще реже глави ако разбере за нередности в събитията. И първата падна. Официалната информация е, че генералният секретар на клуба Атанас Узунов е подал оставка. Ръководството на “смърфовете” естествено я е приела. “Нямаме сработване с Узунов и явно така ще бъде по-добре както за него, така и за Локомотив. Не ме питайте за конкретни причини относно напускането му. Все пак ни предстои важен мач за първенството. Насъбраха ми се доста неща от мача с Локо (Сф) насам, така че ще мисля за негов заместник през следващата седмица”, заяви Топалова пред “Топспорт”. Бизнесдамата добави, че не е изключено Николай Курбанов и Георги Фиданов да бъдат върнати на работа в клуба. Бившият рефер пък коментира ситуацията пред “Дон Балон”. ”Вече не съм генерален секретар на Локомотив Пловдив. Уведомих президентката на клуба г-жа Топалова. Тя ме е назначила на този пост, следователно тя трябва и да ме уволни. Това е мое лично решение и следствие на загубата от Локомотив София. След срещата с феновете на отбора, аз реших, че някой трябва да поеме вината за този мач и това е генералният секретар на клуба Атанас Узунов. Кълна се, че двубоят с Локомотив София не е нито продаден, нито уговорен. Просто ситуацията е такава, че при подобни гафове, някой трябва да изгори”, философски заключи Наско Узунов. Както е известно в събота Локомотив Пловдив загуби “нещастно” от съименниците си от София, след като на полувремето се оттеглиха с гол аванс. След почивката играта им бе на другият полюс и “червено-черните” вкараха два гола, с което си тръгната от Пловдив с трите точки.