Отборът на Тотнъм допусна загуба с 0:1 от тима на ПСВ Айндховен като домакин в първи осминафинален двубой от турнира за Купата на УЕФА, игран пред 34 000 зрители на стадион "Уайт Харт Лейн". Срещата-реванш между двата отбора е следващата седмица на "Филипс Стейдиъм" в сряда. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач за тима на Хуанде Рамос, като се представи на много добро ниво. Българинът ще се запомни с няколко чудесни подавания към своите съотборници, които обаче не се възползваха от тях, а в 70-та минута получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Единственото попадение в мача отбеляза Джеферсън Фарфан в 34-та минута, когато се възползва от детинска грешка на Жилберто, излезе сам срещу вратаря и с лекота преодоля Пол Робинсън. Германският гранд Байерн Мюнхен постигна разгромна победа с 5:0 над тима на Андерлехт като гост пред 20 000 зрители на стадион "Констант Ваден Сток". След тази убедителна победа само чудото може да спре тима на Отмар Хитцфелд да се класира за следващата фаза. Двубоят започна чудесно за "баварците", които откриха резултата още в деветата минута с гол на Хамит Алтънтоп, който реализира с топовен шут. В последната минута на първото полувреме Лука Тони удвои след красив удар от воле, а Лукас Подолски направи резултата класически в 57-та минута, след като бе изведен зад защитата и не сгреши. Десет минути по-късно Мирослав Клозе покачи на 4:0, като отбеляза на празна врата след чудесен пас на Франк Рибери, който пък оформи крайния резултат в 86-та минута с гол от пряк-свободен удар. Бившият отбор на Бербатов Байер Леверкузен пък постигна минимална победа с 1:0 над Хамбургер ШФ в германското дерби от турнира. Единственият гол реализира гръцкият национал Теофанис Гекас, който прати с глава коженото кълбо във вратата в 77-та минута. Шотландският Глазгоу Рейнджърс надделя над германския Вердер Бремен с 2:0 и така си осигури комфортна преднина преди реванша. Резултатът откри Даниел Кузен в последната минута на първото полувреме, а Стивън Дейвис удвои три минути след почивката. Финалистът в турнира за Купата на Испания Хетафе продължи с чудесното си представяне в последно време, след като поднесе неприятна изненада на португалския гранд Бенфика, постигайки победа са 2:1 на "Естадио Да Луш". Рубен де ла Ред Гутиереш даде преднина на испанците в 25-та минута с удар от дъгата на наказателното поле, Пабло Хернандес вкара втори гол във вратата на Куим в 67-та минута с техничен диагонален шут, а резервата Мантораш намали в 76-та минута със силен удар от далечно разстояние. Бившият отбор на българския национал Валери Божинов Фиорентина победи с 2:0 английския Евертън на Артемио Франки, а головете за "виолетовите" вкараха Здравко Кузманович (70) и Рикардо Монтоливо (81). Олимпик Марслилия срази руския шампион Зeнит с 3:1 с попадения на Джибрил Сисе (36 и 54) и Мамаду Нианг (47), а Андрей Аршавин се разписа за гостите в 82-та минута. Отборите на Болтън и Спортинг Лисабон не излъчиха победител, след като завършиха при резултат 1:1. За англичаните точен бе Гавин Маккан в 25-та минута, а Симоне Вукшевич донесе равенството в 69-та минута.