Григор Димитров ще играе с испанеца Фелисиано Лопес във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. Българският тенисист, който миналата година стигна до полуфиналите на надпреварата, пропуска първия кръг като поставен под №7 в основната схема.

Лопес стартира турнира с победа в два сета срещу корееца Хьон Чун - 7:6 (5), 6:1. В първия сет двамата нито веднъж не стигнаха до точка за пробив, a само един от 12-те гейма мина през равенство. В тайбрека 35-годишният испанец беше по-стабилен и спечели със 7:5.

21-годишният кореец стигна до първия шанс за пробив при 1:1 във втората част. Той обаче не успя да го реализира, а след това не спечели нито един гейм до края на двубоя. Лопес взе подаването на съперника в четвърти и шестия гейм, след което при свой сервис сложи точка на спора след 77 минути игра.

Димитров и Лопес имат четири мача помежду си, като са си разменили по две победи, а двубоите им по традиция са много оспорвани. През 2016 г. двамата отново се срещнаха във втория кръг на мастърса в Синсинати, когато българинът постигна драматичен успех с 5:7, 6:3, 7:6 (6).

Другите им три сблъсъка са на тревните кортове в "Куинс". Taзи година Лопес победи Димитров в полуфиналите на надпреварата със 7:5, 3:6, 6:3, а през 2010 г. го надигра с 6:2, 6:4 във втория кръг. През 2014 г. българинът вдигна титлата в "Куинс" след успех над испанеца във финала с 6:7 (8), 7:6 (1), 7:6 (6).

Победителят от петия им сблъсък ще играе в осминафиналите срещу някой измежду Томаш Бердих, Хуан Мартин дел Потро и американския квалификант Мичъл Крюгер.

Водач в тази последна четвърт на схемата трябваше да е Роджър Федер. Носителят на рекордните седем титли в Синсинати обаче се оттегли от турнира заради контузия. На негово място като "щастлив губещ" от квалификациите влиза италианецът Тома Фабиано.