Мъжкият национален отбор по волейбол победи и във втория си мач руския "Локомотив" (Новосибирск) с 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 26:24). Клубният тим на Пламен Константинов гостува във Варна за две проверки преди началото на европейското първенство.

Селекционерът направи малко промени в състава, в сравнение с първия мач. Теодор Тодоров смени Виктор Йосифов, а Тодор Алексиев започна на мястото на Розалин Пенчев. Като либеро излезе Теодор Салпаров, а Владислав Иванов игра за "Локомотив". Цветан Соколов, Николай Николов и Георги Братоев запазиха местата си от първата среща.

В началото на мача играта бе равностойна, резултатът бе изравняван 5 пъти, след което домакините поведоха с 3 точки при 9:6. Руският тим изравни при 10:10, последваха нови 4 равенства, след което успя да поведе с 2 точки при 16:14. Българите веднага изравниха при 16 равни. Последваха нови пет изравнявания на резултата, но с добра игра в края на гейма националите спечелиха първата част с 25:22.

България започна ударно втората част и с много добра игра и в защита, и в атака поведе със 7:1. Домакините успяваха да поддържат преднина от 6 и над 6 точки и спокойно доиграха втората част и я спечелиха с 25:18.

Гостите започнаха по-добре третата части поведоха с 4:2, но националите ни не само изравниха, но и поведоха с 6:4. Руският тим изравни 8:8, последваха нови две равенства, след които Локомотив поведе с 2 точки - 12:10. "Локомотив" показа по-здрави нерви и спечели третия гейм с 26:24.

В последната част ролите отново се смениха, като въпреки леките колебания, България игра по-добре. Националите спечелиха с 26:24.