Ивет Лалова и Инна Ефтимова не успяха да се класират за финала в дисциплината 60 метра спринт, след като завършиха шести в своите полуфинални серия на Световния шампионат по лека атлетика в зала, който се провежда във Валенсия. Лалова стартира в първата серия и даде време от 7.31 секунди, но бе далеч от първите две лекоатлетки в серията, които продължават на финала. Това са нигерийката Ене Франка Едоко с време от 7.10 секунди и рускинята Евгения Полякова с време от 7.20 секунди. Във втората серия, Ефтимова също завърши шеста с време 7.33 секунди. Победителка в нейната серия стана Тахесия Хариган от Вирджинските острови с време 7.12 секунди, а на финала отива и втората - Жанет Кваке от Великобритания, с постижение от 7.13 секунди. На финала са и американката Анджела Уилямс, както и нигерийката Олудамола Осайоми, които се класираха от третата полуфинална серия. Последните две състезателки на финала ще бъдат Ким Геверт от Белгия и Алексис Джойс от Великобритания. БГНЕС