"Шалке 04" започна новия сезон в Бундеслигата с победа. Кралскосините от Гелзенкирхен сразиха с 2:0 втория от миналата година "РБ Лайпциг" след много силна игра. Над 62 хиляди зрители на "Фелтинс арена" се насладиха на много хубави изпълнения от футболистите на Доменико Тедеско.

Гостите от Лайпциг задържаха нулевото равенство до 42-ата минута, когато Упамекано фаулира Франко Ди Санто в наказателното поле и реферът Феликс Цвайер отсъди дузпа. Набил Бенталеб застана зад топката и откри резултата за домакините.

След почивката слабата продукцията на "биковете" продължи и "Шалке" се възползва по най-добрия начин. В 73-ата минута Евхен Коноплянка отбеляза втори гол след бърза контраатака.

В заключителните минути победата на домакините можеше да стане и по-изразителна, но един удар на Даниел Калиджури срещна гредата.