Волейболистките на България започнаха с победа участието си в квалификациите за световното първенство. Националките се наложиха с 3:1 (25:18, 25:19, 20:25, 25:22) срещу Словения.

Най-резултатна с 15 точки стана Емилия Димитрова, а още четири състезателки завършиха с двуцифрен точков актив.

България прави втори опит да се класира за световното, след като не успя да го направи в квалификацията в София по-рано тази година. В надпреварата са още домакинът Холандия, Белгия, Чехия и Гърция, като място на световното ще си осигурят първите два отбора.

В следващия си мач националките ще играят с Чехия в сряда от 15.30 часа.

България изигра силно първите два гейма в мача със Словения. С по-добра атака воденият от Иван Сеферинов състав успяваше да поведе от началото и спокойно стигна до 2:0.

В третата част ролите се размениха и съперникът дръпна до 16:11. Около 20-ата точка българките съумяха да се доближат, но не и да направят обрат. Четвъртият гейм беше оспорван, но националките държаха инициативата и заслужиха победата.