"Интер" записа втора поредна победа от началото на сезона в дербито на втория кръг от Серия А след 3:1 срещу "Рома". Силен мач за нерадзурите в двубоя на "Стадио Олимпико" направи капитанът Мауро Икарди, който се отличи с два гола и имаше основна заслуга за успеха.

"Интер" изоставаше в срещата след 15 минути игра, след като Един Джеко изведе римските орли напред. Босненският нападател получи пас от Раджа Наинголан.

Футболистите на Лучано Спалети трябваше да се потрудят доста през втората част преди да достигнат до победата. След влизането на терена на Жоао Марио и Далбърт Енрике, нерадзурите започнаха да действат доста по-стабилно и доминираха изцяло след почивката.

На преден план излезе и капитанът Мауро Икарди, който в рамките на 10 минути между 67-ата и 77-ата вкара два гола. Крайният резултат 3:1 оформи уругваецът Матиас Весино три минути преди края след подаване на Иван Перишич.