Българският национален отбор по волейбол ще играе с Финландия в осминафиналния плейоф от европейското първенство. Мачът ще е в сряда в Краков.

Финландците загубиха с 0:3 (20:25, 18:25, 32:34) от Сърбия в среща от група А и останаха трети. Домакинът на турнира Полша очаквано спечели срещу Естония, като се наложи с 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) .

По-рано българите стигнаха до 3:0 срещу Словения в спора за второто място в група С. Начело в групата завърши Русия.

Победителят от мача между България и Финландия ще играе със Сърбия в четвъртфинала. Дотук съставът на Никола Гърбич има три победи от трите си мача.

Директно за четвъртфиналите се класираха още Русия, Германия и Белгия. "Сборная" стана единственият отбор, спечелил максимума от девет точки, както и единственият без загубен гейм. Тази вечер тимът победи с 3:0 Испания.

Всичките осем срещи от последния кръг в груповата фаза завършиха при резултат 3:0.