Отборът на Барселона понесе срамна загуба с 1:2 като домакин от тима на Виляреал в среща от 27-ия кръг на испанското футболно първенство. Така каталунците изостават на цели осем точки от лидера във временното класиране Реал Мадрид. Двубоят логично започна с домакински натиск на Барса, който обаче не доведе до желания резултат. Гостите пък приеха играта в своята половина и заложиха на бързи контраатаки. В 31-ата минута "жълтата подводница" изненадващо поведе в резултата на Камп Ноу. След като стражът на каталунците Виктор Валдес наруши правилата срещу Франко, реферът отсъди дузпа, която Сена превърна в гол за 0:1. Селд попадението възпитаниците на Франк Рийкард продължиха да доминират, но продължаваха да пропускат пред вратата, пазена от Лопес. Едва в 67-ата минута равенството бе възстановено. Иниеста нахлу в наказателното поле и подаде на Шави, който се разписа за 1:1. Девет минути преди края на редовното време гостите отбелязаха победното си попадение. негова автор бе Томасон, който получи добро извеждащо подаване от Касорла и преодоля Валдес, за да оформи крайното 1:2. По-рано днес Депортиво Ла Коруня измъкна ценна точка при гостуването на Валенсия в борбата си за оставане в Примера дивисион. Депортиво губеше с 0:2 до 24-ата минута, но до почивката успя да изравни за крайното 2:2, което остави шансове на Депортиво да запази мястото си в елита. Отборът от Ла Коруня има 31 точки и е само на две точки от зоната на изпадащите. Хуан Мата и Давид Виля вкараха попаденията за Валенсия, но домакините не успяха да удържат аванса си и допуснаха изравняване. Серхио намали на 1:2 в 37-ата минута, а Анхел Лафита изравни в самия край на първото полувреме. Севиля успя да превъзмогне кошмарното си отпадане от Шампионската лига от Фенербахче след изпълнение на дузпи и победи Леванте с 2:1 в среща от испанската Примера дивисион по-рано днес. Мустафа Рига изведе последния в класирането отбор на Леванте с изненадващ далечен удар в петата минута. Оттук докрая на мача домакините от Севиля бяха пълни господари на терена и закономерно обърнаха мача с попадения на Сейду Кейта в 28-ата минута и Луиш Фабиано три минути след почивката. Голът на Фабиано бе негов 20-и в първенството този сезон и с него той продължава да води в класацията при голмайсторите в Примера дивисион. Владимир Манчев започна титуляр за първи път след завръщането си за Валядолид, но тимът му загуби с 0:2 при гостуването на Атлетик Билбао. Българинът игра цял мач и имаше няколко добри възможности за гол, но нямаше шанс да се разпише. И двата гола за Атлетик вкара Игор Габилондо в петата и 69-ата минути. Сантандер победи Бетис с 3:0 и излезе на пето място в класирането. Алдо Душер, Марсело Гарай и Мохамед Чите бяха точни след почивката и донесоха успеха за домакините. Тимът на Майорка вкара седем гола във вратата на застрашения от изпадане отбор на Рекреативо за победата със 7:1. Първият си хеттрик в Примера дивисион отбеляза венецуелският халф Хуан Аранго, по два пъти се разписаха Даниел Гуиса и Борха Валеро, а едно попадение добави Маркос Рубен. Бившият селекционер на Испания Хавиер Клементе дебютира начело на Мурсия с домакинска загуба с 0:3 от участника в турнира на УЕФА Хетафе. Пабло Ернандес 56, Хуан Албин и Франсиско Каскеро бяха точни за тима на Хетафе, който печели за втори пореден път като гост след успеха си с 2:1 над Бенфика в турнира на УЕФА преди три дни. Нетинфо