Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал се класира за четвъртфиналните на US Open с бърза и убедителна победа. Испанецът спечели с 6:2, 6:4, 6:1 срещу Александър Дългополов.

След само 1.42 часа игра двукратният шампион постигна 50-ата си победа в Откритото първенство на САЩ. Следващият му съперник ще е победителят от двубоя между Андрей Рубльов, отстранил Григор Димитров във втория кръг, и Давид Гофен.

"Мисля, че това беше най-добрият ми мач до момента. Играта ми беше по-добра, условията бяха по-удобни за мен. Във втория сет можех да бъда по-убедителен, но направих няколко грешки", каза Надал пред "Евроспорт".

Той завърши с по-малко печеливши удари - 23 срещу 25. Украинецът обаче направи много повече непредизвикани грешки - 39 срещу 11. Испанецът имаше и голямо превъзходство при изпълнението на началния удар.

Преследващият третата си титла Надал проби рано, след което в шестия гейм спаси единствените две възможности за пробив, до които съперникът му стигна в мача. След нов пробив испанецът направи 6:2.

Вторият сет предложи размяна на бързи геймове, като в деветия водачът в световната ранглиста проби и след това увеличи преднината си на 2:0 сета. В третия интрига нямаше и Надал даде само гейм на Дългополов.