Отборите на Германия и Англия продължиха по пътя към класирането за световното първенство в Русия догодина. Световните шампиони спечелиха с 6:0 срещу Норвегия у дома.

Англичаните направиха обрат за 2:1 срещу Словакия.

Бундестимът е безгрешен до момента, като спечели осмата си победа от осем мача при голова разлика 35:2. Два кръга преди края на квалификациите германците водят с пет точки пред следващия си съперник Северна Ирландия, на чийто терен гостуват на 5 октомври. Дори с равенство световните шампиони ще подпечатат класирането си за Русия 2018.

След 7:0 срещу Сан Марино в предишното си домакинство от квалификациите, сега германците отново постигнаха категорична победа. Още до почивката те водеха с 4:0 - Месут Йозил откри в десетата минута, Юлиан Дракслер удвои, а след това два гола вкара Тимо Вернер.

Резервата Горецка имаше нужда от четири минути след влизането си и в 50-ата направи 5:0. Домакините продължиха да атакуват и Марио Гомес вкара шестия гол в 79-ата минута.

На "Уембли" Словакия поведе още в третата минута. Адам Немец подаде в наказателното поле към Станислав Лоботка, който даде преднина на отбора си.

В 37-ата след ъглов удар Ерик Дайър прати топката в горния десен ъгъл и изравни. След близо час игра Маркъс Рашфорд стреля от границата на наказателното поле и направи 2:1.

Англичаните продължиха серията си и вече имат 13 спечелени домакинства в квалификациите за европейско или световно първенство.