Садио Мане беше изгонен за брутално нарушение срещу вратаря Едерсон, а "Манчестър сити" се възползва от численото си предимство и постигна разгромна победа с 5:0 срещу "Ливърпул" в първия мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

Пеп Гуардола записа най-големия си успех в големите мачове в Англия, а отборът му се изкачи временно на върха. "Гражданите" събраха десет точки след третата си победа и имат една точка повече от "Манчестър юнайтед", по-късно днес гостува на "Стоук сити".

"Ливърпул" претърпя първо поражение за сезона и остава със седем точки, които му отреждат петата позиция преди останалите девет мача от кръга. Това е най-тежкото поражение за "мърсисайдци" под ръководството на Юрген Клоп.

Серхио Агуеро откри резултата в 24-ата минута, а в 37-ата минута Мане беше изгонен. След това Габриел Жесуш и влезлият като резерва Лерой Сане отбелязаха по две попадения.

Двубоят започна в много високо темпо, но без чисти положения пред двете врати. В средата на първото полувреме "Сити" се възползва от пробойна в отбраната на "Ливърпул" и поведе.

Домакините спечелиха първата топка в центъра, а Кевин де Бройне пусна страхотен извеждащ пас към Агуеро. Аржентинецът надбяга бранителите на гостите, преодоля Симон Миньоле и насочи топката в опразнената врата.

"Ливърпул" имаше перфектна възможност да изравни резултата в 31-ата минута. Мане изведе Салах очи в очи с Едерсон, но египтянинът не успя да преодолее вратаря на "гражданите".

Само шест минути по-късно се стигна до изгонването на Мане. Сенегалецът се впусна да гони дълга топка към наказателното поле на "Сити" и при опита си да я стигне изрита в главата Едерсон. Бразилецът беше изнесен на носилка, а в края на мача се появи край резервната скамейка с няколко шева на лицето.

Играта беше спряна за близо десет минути, а в добавеното време на полувремето "Сити" нанесе решителен удар.

Де Бройне се справи с Алекзандър-Арнолд на левия фланг и достави отлично центриране за Жезуш, който беше оставен непокрит в разредената отбрана на "Ливърпул" и отбеляза с глава от границата на вратарското поле.

Малко преди това при същата комбинация топката отново се озова във вратата на Миньоле, но попадението на Жезуш беше отменено заради засада.

На почивката Юрген Клоп заигра с трима в защита, като върна Емре Джан до Рагнар Клаван и Жоел Матип. Салах беше заменен от направилия дебют с екипа на "мърсисайдци" Алекс Окслейд-Чембърлейн. Гуардиола също направи тактическа промяна и заигра с четирима в отбрана.

"Ливърпул" тотално се срина през второто полувреме, а грубите грешки в защита доведоха до още три попадения. "Манчестър сити" напълно контролираше мача, а неориентираната игра в отбрана на гостите можеше да доведе дори до по-изразителен резултат.

В 54-ата минута Фернандиньо изведе Агуеро сам срещу Миньоле, а аржентинецът показа липса на егоизъм и поднесе топката на Жезуш, който не сбърка пред опразнената врата.

Четири минути по-късно бразилецът беше заменен от Сане, който вкара другите две попадения. В 77-ата минута германският национал влезе в наказателното поле, размени двойно подаване с Бенжамен Менди и от движение с левия крак намери близкия ъгъл на Миньоле.

В 91-ата минута Сане получи голямо пространство пред дъгата на наказателното поле и оформи крайния резултат със страхотен изстрел с левия крак.