ЦСКА измести Локомотив София от второто място в “А” група след победа с 4:1 срещу “железничарите” в столичното дерби от 25-ия кръг. “Червените” имат равни точки с Локомотив – по 60, и се приближиха на четири от лидера Левски, който завърши наравно – 2:2 като гост на Ботев. На стадион “Българска армия”, ЦСКА бе пълен господар на събитията и категорично опроверга слуховете, че ще “легне” на “червено-черните”, за да им помогне в борбата за титлата с Левски. След няколко пропуска в началото и греда на Саша Антунович за Локомотив, в 15-ата минута Еуген Трика откри, възползвайки се от пас зад защитата на Йордан Тодоров. След пет минути, последният покачи на 2:0 след невероятна грешка на Урош Голубович. Вратарят на Локомотив направи истински подарък на “червените”, изпускайки топката след елементарно центриране и Тодоров просто я вкара в мрежата. Последваха нови пропуски на “червените”, за да се стигне до 44-ата минута, когато Роберт Петров вкара красив гол с плонж и окончателно уби интригата в мача. Втората част премина в спокойно темпо, като в 78-ата минута Локомотив стиган до почетно попадение. Голмайсторът на “железничарите” получи пас от Марчо Дафчев и чукна топката покрай Ивайло Петров. Времето стигна и за четвърти гол във вратата на гостите, дело на любимеца на публиката – Удоджи. Нигериецът се разписа от воле с левия крак в 82-ата минута и предизвика възгласи “Митко, Митко” по трибуните. В Пловдив, Ботев направи много силен мач срещу Левски. В самото начало на срещата, Видолов пропусна да открие за “канарчетата”. В 14-ата минута, Левски откри след гол на Христо Йовов. Седрик Бардон напредна по лявото крило, центрира на непокрития Йовов и нападателят с глава матира Лилчо Арсов. В 21-ата минута обаче Емил Урумов вкара рядко красив гол и изравни. Таранът на Ботев се разписа с прехвърлящ удар, който остави безпомощен Божидар Митрев. Три минути по-късно Домовчийски направи фрапантен пропуск. Младият нападател на “сините” не успя да уцели вратата с удар с глава от 1-2 метра. След почивката, Георги Какалов подлуди феновете на Ботев с втори гол във вратата на шампионите. Скандалният нападател на “канарчетата” намери пролука между Божидар Митрев и гредата с удар от малък удар с левия крак. Радостта на домакините обаче не трая дълго, тъй като пет минути по-късно Телкийски открадна топката от “жълто-черната” защита в наказателното поле, пусна на Домовчийски и той направи 2:2 с удар от 2-3 метра. До края, “сините” опитаха да стигнат до победата, но не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на домакините. В третата минута на даденото от съдията четириминутно продължение, Станислав Ангелов бе изгонен. Универсалният играч на Левски направи опит да симулира за дузпа и бе получи втори жълт картон от главния съдия Дарко Цеферин. Левски води след 25-ия кръг с 64 точки, пред ЦСКА и Локомотив с по 60. БГНЕС