"Лудогорец" победи "Ботев" (Пловдив) с 2:1 в последния мач от деветия кръг на Първа лига. Шампионите изостанаха в резултата още в шестата минута след гол от дузпа на Лъчезар Балтанов, но направиха обрат с голове на Марселиньо в 46-ата минута и Игор Пластун в 79-ата минута.

"Лудогорец" прекъсна серията от две поредни загуби срещу "Ботев", дошли във финала за Купата на България и в мача за Суперкупата на България. С днешния успех разградчани събраха 21 точки и се доближиха на една от лидера ЦСКА.

"Ботев" допусна четвъртото си поражение в шампионата и остава с осем точки, които му отреждат десетата позиция. Пловдивчани имат да изиграят отложен мач с новака "Септември", който е насрочен за 12 октомври.

В днешния мач старши треньорът на "Ботев" Николай Киров не можеше да използва трима от основните си футболисти. Тодор Неделев и Крум Стоянов не пътуваха за Разград заради контузии, а Йордан Минев беше на пейката, но не се появи в игра.