ПСЖ допусна грешка стъпка в Лига 1 и позволи на преследвачите си да го доближат. Без голямата си звезда парижани стигнаха само до 0:0 като гост на "Монпелие", изигравайки най-слабия си мач от началото на сезона.

За 90 минути футболистите на Унай Емери регистрираха само един точен удар, тяхно най-лошо постижение от август 2016 г., когато отправиха един удар към вратата на "Монако".

Най-добрият футболист в мача беше 40-годишният защитник на домакините Виторино Илтон, който уверено водеше своите съотборници. Ветеранът спечели всички единоборства и отчая Килиан Мбапе и Единсон Кавани.

Неймар не игра в този мач заради лека контузия в крака, но би трябвало да бъде на линия след няколко дни, когато ПСЖ се изправя срещу "Байерн" (Мюнхен). В неговото отсъствие всички надежди бяха свързани с Мбапе и Кавани, но и двамата се отчетоха със сериозни пропуски.

През втората част футболисти на ПСЖ поискаха дузпа за нарушение на Педро Мендеш, но не получиха такава.

След седем кръга парижани са начело с 19 точки, а вторият "Монако" е с 18. "Сен Етиен" заема третата позиция с 13 точки и мач по-малко.