Днешният сблъсък между Литекс и Левски буди най-голям интерес сред запалянковците от четвъртфиналите за Купата на България. Двубоят е от 17:00 часа на Градския стадион в Ловеч. Победителят ще бъде определен в един мач, като при равенство в редовното време, ще има продължения и евентуално – дузпи. От Литекс се канят на Левски за този мач още от зимната подготовка, като ловчанлии са си поставили за цел задължително спечелване на Купата на България, тъй като нямат шанс да се класират за евротурнирите чрез първенството. За „оранжевите” под въпрос за мача, заради травма, е капитанът Небойша Йеленкович. Мачът има сантиментална стойност за нападателя на Литекс Емил Ангелов, който напусна Левски през зимната пауза. Наставникът на „сините” Станимир Стоилов няма да може да разчита на левия бек Лусио Вагнер. Нападателите Жеан Карлос и Еньо Кръстовчев обаче бяха възстановени, след като лекуваха контузии. Преди двубоя се разгоря скандал около назначаването на главния съдия Паоло Дондарини от Италия. Левски протестираха срещу това, поради факта, че Дондарини е наказан в родината си. „Сините” дори заплашиха, че няма да излязат на терена в Ловеч, ако италианецът остане рефер на срещата, но в крайна сметка се съгласиха да играят. Мачът е повторение на миналогодишния финал в турнира, когато Левски спечели с 2:1 след продължения. Днес, ловчанлии имат възможност за реванш пред собствена публика. Другите три четвъртфинала в турнира са по-рано днес. От 14:30 часа са двубоите Локомотив София – Ботев Пловдив, Черно море – Пирин и Калиакра – Локомотив Пловдив. /БГНЕС