Роберт Левандовски вкара хеттрик, а Полша победи с 6:1 Армения в световна квалификация. Двубоят беше значим за поляците, които освен, че се доближиха до класиране за Мондиала в Русия догодина, отпразнуваха и историческо постижение на Левандовски. Нападателят вече е №1 по попадения за родината си с 50.

Звездата на "Байерн" (Мюнхен) досега беше с един гол зад Влоджимерц Лубански, но успя да изпревари славния нападател, който игра за Полша 1963 и 1980 г. и има 48 гола в 75 мача. Левандовски е с 50 попадения в 90 срещи.

Двубоят в Ереван мина изцяло под диктовката на поляците, които до 25-ата минута вече водеха с 3:0 след гол на Гросицки във втората минута и две попадения на Левандовски (18-ата и 25-ата). В края на първата част Хамбарцуманян върна един гол, но през второто полувреме последваха нови попадения на Блашчиковски, Левандовски и Рафал Волски.

За нападателят това беше 15-о попадение в досегашните осем квалификационни мача.

Полша води в група Е с 22 точки и в последния си двубой с Черна гора вкъщи се нуждае само от точка, за да си гарантира първото място.