Футболистите на Германия поставиха рекорд и изравниха друг в квалификациите за световното първенство. Бундестимът приключи с разгромна победа с 5:1 срещу Азербайджан участието си в група С.

Световните шампиони спечелиха всичките си десет мача при голова разлика 43:4.

Те подобриха рекорда за най-много голове, отбелязани от европейски отбор, в квалификации за световно или европейско първенство. Освен това изравниха и рекорда за най-много поредни победи в квалификации за световни финали - 16. Досегашното върхово постижение беше поставено отново от германците между 1969 и 1985 г.

"Дали е рекорд или не, ние искахме да спечелим всичките си мачове и да накараме привържениците да се насладят на хубав футбол. Мисля, че го постигнахме", каза нападателят Сандро Вагнер, който вкара втория гол.

Само в двата мача срещу Сан Марино воденият от Йоахим Льов отбор вкара 15 гола, без да получи нито един. Другата най-изразителна победа дойде при 6:0 срещу Норвегия.

Срещу Азербайджан в Кайзерслаутерн селекционерът направи много промени. Леон Горецка откри резултата в осмата минута, когато след разбъркване след ъглов удар вкара красив гол с пета.

При една от малкото си възможности гостите изравниха. В 34-ата Шейдаев напредна, излъга няколко защитници на съперника и от малък ъгъл беше точен.

След почивката германците бързо вкараха три гола. В 54-ата минута след центриране от дясно Вагнер стреля с глава и топката мина голлинията преди защитник да я изчисти. Десет по-късно след нов ъглов удар Рюдигер направи 3:1. В 66-ата Горецка отблизо засече подаване на Сане от ляво.

Емре Джан вкара петия гол за световните шампиони в 81-ата минута с красив удар от разстояние.