Отборът на Литекс се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като победи Левски с 4:3 след изпълнение на дузпи в последния четвъртфинал от надпреварата, който се игра днес на "Градския стадион" в Ловеч. Отборът на Литекс имаше шанс да открие резултата още във 2-та минута, когато Ивелин Попов центрира към наказателното поле на „сините”, но френския нападател на домакините Нифлор стреля с глава в аут. Последва отлично положение за Левски в 3-та минута. Жеан Карлос изведе Даниел Боримиров сам срещу вратаря на Литекс Тодор Тодоров, но ветеранът в тима на гостите би в тялото на младия страж на „оранжевите”. В 7-та минута, Жоазиньо стреля отлично от пряк свободен удар, но изстрелът му мина вляво от вратата на Тодоров. Центриране в наказателното поле на Левски в 17-та минута бе засечено от Сандриньо, но Боримиров изчисти с глава. В 21-та минута, отново Сандриньо би опасно към Георги Петков, но вратарят на шампионите прояви добър рефлекс и изби топката в корнер, от който не последва нищо опасно. В 28-та минута, Зе Соарес направи страхотен пробив по десния фланг на атаката на Левски и шутира, но топката бе избита в корнер. Минута по-късно, Нифлор можеше да открие резултата за тима на Миодраг Йешич, но ударът му с глава попадна в ръцете на Петков, а „сините” отговориха в 31-та минута с положение, което се откри пред Жеан Карлос. До края на полувремето, Литекс имаше два шанса за гол чрез Нифлор и Ивелин Попов, но нападателите не успяха да открият резултата. Второто полувреме започна с няколко спорни положения в наказателното поле на Левски. Първо, в 49-та минута, Сандриньо центрира отляво, Том овладява и пада в наказателното поле на гостите, Дондарини не свири дузпа. След това, наставникът на домакините Миодраг Йешич претендира за фаул срещу Станислав Манолев в 50-та минута, но Дондарини отново остана безмълвен. В 55 - та минута, Нифлор падна в наказателното поле на Левски и „оранжевите” отново претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена от италианския съдия. В 60-та минута, Юсуф Рабех проби отдясно и центрира към Жеан Карлос, но бразилския таран на столичани остана под топката и не застраши Тодоров. В 69-та минута, Литекс имаше отново уникален шанс за гол. Станислав Генчев стреля от границата на наказателното поле с десния крак, но ударът му мина на няколко сантиметри от лявата греда на Петков. В 77-та минута, центриране от корнер бе засечено от Нифлор, но изстрелът на французина отново мина покрай вратата на Левски. Домакините продължиха да натискат шампиона и след един дълъг рейд на Том в 80-та минута и последвало извеждащо подаване, Живко Миланов изчисти топката в последния момент. Мирослав Иванов пък центрира от фаул в 86-та минута и нападателя на Левски Еньо Кръстовчев би с глава, но топката мина покрай дясната греда на Тодоров. Георги Петков спаси Левски от сигурна загуба в 90-та минута, когато спаси майсторски коварен удар с глава на Нифлор. Така се стигна до нулевото равенство в редовното време на срещата в Ловеч. По време на продълженията двамата вратари трябваше да се намесват на няколко пъти, но в крайна сметка за стигна до 11-метровите наказателни удари. Дузпите започнаха с точен удар на Нифлор за 1:0, но изпълнението на вратаря на Левски Георги Петков бе спасено от Тодоров. Станислав Генчев направи 2:0, а Игор Томашич намали за Левски на 1:2. Седрик Камбон пропусна и Еньо Кръстовчев изравни на 2:2. Емил Ангелов би в аут за Литекс, а Мирослав Иванов изведе "сините" напред при дузпите с 3:2. Зоран Янкович изравни на 3:3, но Жеан Карлос не успя да донесе победата за шампионите и би в аут. Михаил Венков отбеляза последната дузпа за Литекс, а ударът на Георги Сърмов бе спасен от Тодоров и "оранжевите" триумфираха с крайното 4:3. Така, четирите полуфиналиста в Купата на България са Литекс, Калиакра, Ботев Пловдив и Черно море. /БГНЕС