Отборът на Евертън отпадна от турнира за Купата на УЕФА, след като отстъпи при изпълнението на дузпи на италианската Фиорентина. В редовното време на мача-реванш от осминафиналите футболистите от английския отбор успяха да заличат двата гола пасив от първата среща. Попаденията реализираха Анди Джонсън в 16-тата минута и Микел Артета в 67-та. Героят на мача бе вратарят на гостите Себастиан Фрей, който макар и с вина за първия гол, извади невероятни топки и спаси дузпата, бита от Фил Ягиелка след продълженията. Хетафе победи отново Бенфика, този път с 1:0 у дома, и с общ резултат 3:1 от двата мача продължава на четвъртфиналите. Голът отбеляза Хуан Албин 12 минути преди края на мача. Бомбата тази вечер хвърли белгийският Андерлехт, който победи Байерн Мюнхен с 2:1, макар че това не се отрази на крайния изход от двубоя. „Баварците" бяха спечелили гостуването си в Белгия с 5:0 и съставът им бе повече от експериментален. Въпреки това те поведоха с гол на Лусио в 9-тата минута. Още до почивката обаче резултатът вече бе в полза на Андерлехт. Серхат Акън в 20-тата и Олександър Яковенко в 35-тата минута осигуриха победата за Андерлехт. В останалите двубои от тази вечер Зенит и Байер Леверкузен се класираха благодарение на голове, отбелязани на чужд терен, а Тотнъм загуби нещастно при дузпите при гостуването си на Айндховен в Холандия. Жребията до финала е днес. /БГНЕС