Григор Димитров отново се опълчи на световния номер 1 Рафаел Надал, но не успя да пречупи железния испанец. Българският тенисист отстъпи с 4:6, 7:6 (4), 3:6 и отпадна в четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай.

Димитров показа страхотен тенис, но не намери начин да пробие безупречната защита на лидера в световната ранглиста. Той записа трета загуба в третия си двубой с Надал през 2017 г. и общо десета в единадесетия сблъсък помежду им.

Българинът показа характер и навакса изоставане от 0:3 в тайбрека на втората част, за да стигне до решителен трети сет. В него той имаше първата възможност за пробив, но не успя да се възползва и още в следващия гейм беше пробит. Надал затвърди предимството си и не го изпусна до края, за да стигне до 15-ата си поредна победа във всички турнири.