Юношеският национален отбор до 17 години загуби и последния си мач от квалификациите за европейското първенство през 2018 г. Българските футболисти отстъпиха с 1:2 срещу Азербайджан и завършиха на последното място в група 11.

Въпреки че беше домакин на квалификацията, България записа едно от най-слабите си участия в тази възраст. Тимът, воден от Викторио Павлов, допусна три поражения в три мача и отбеляза само един гол. В предишните си две срещи българите загубиха с по 0:3 от Украйна и Ирландия.

Двубоят между България и Азербайджан беше без значение, тъй като и двата отбора бяха загубили шансове да се класират за следващия кръг на квалификациите. Азербайджанците влязоха като аутсайдери в мача, след като допуснаха много тежки загуби в първите си две срещи - 1:6 срещу Ирландия и 0:6 срещу Украйна.

Българите бяха по-активни в началото на двубоя в Горна Оряховица. Те бяха много близо до гол още в петата минута, но топката срещна гредата след пряк свободен удар на Ияд Хамуд.

Гостите обаче поведоха в 18-ата минута, когато капитанът Туран Вализада засече центриране от левия фланг. До края на полувремето Мартин Минчев имаше две добри възможности да изравни, но ги пропусна.

България все пак стигна до изравнително попадение пет минути след началото на втората част. Влезлият като резерва Владимир Николов се разписа с глава след подаване на Мартин Петков.

Българските футболисти тръгнаха с всички сили в атака, но бяха наказани в последната минута на редовното време. Капитанът Вализада отбеляза втория си гол в мача и донесе на своя отбор третото място в крайното класиране.

В другия мач днес Ирландия победи Украйна с 3:1 и спечели първото място в групата. И двата отбора продължават към елитния кръг на квалификациите, като ирландците ще бъдат поставени в по-висока урна при жребия.