Шампионът в НБА "Голдън стейт уориърс" победи "Ню Орлийсн пеликанс" със 128:120 като гост. "Воините" взеха първи успех за сезона, след като в дебютния си мач загуби с една точка от "Хюстън рокетс" (121:122). Този път звездите на "Уориърс" бяха много концентрирани и не допуснаха изненада.

Стеф Къри, Клей Томпсън и Кевин Дюрант вкараха общо 83 точки за победа."Пеликаните" вкараха 39 точки през първата част и имаха аванс 13 пункта, но шампионите показаха класа и се измъкнаха от трудната ситуация.

Томпсън завърши с 33 точки, Къри вкара 28, а Дюрант добави 22. Антъни Дейвис и Дамаркъс Къзънс записаха по 35 точки за "Ню Орлийнс", но това не се оказа достатъчно.

Първа победа записа и "Лос Анджелис лейкърс". След поражението в градското дерби с "Клипърс", този път "езерняците" победиха драмтично с две точки "Финикс сънс". Лонзо Бол записа дабъл-дабъл - 29 точки и 11 борби, а освен това добави и 9 асистенции в едва втория си мач в НБА. "Слънцата" имаха шанс в края, когато ТиДжей Уорън пропусна от наказателната линия само 1.2 секунди преди финалната сирена.

Брандън Инграм вкара 25 точки, а Брук Лопез добави 19 и 11 борби за "Лейкърс".

Въпреки че не е напълно възстановен от контузия, Леброн Джеймс поведе "Кливлънд кавалиърс" за успеха със 116:97 над "Милуоки". Крилото вкара 24 точки, а Кевин Лав записа своя втори дабъл-дабъл през сезона. Лав вкара 17 и взе 12 борби. Силно от пейката се включи и Кайл Корвър със 17 точки.

Джеймс не показа, че изпитва болки и остана 37 минути на паркета. Той вкара 10 от 16-те си опита за стрелба. С двуцифрен актив завършиха още трима от "кавалерите" - Джей Краудър с 14 точки, Дерик Роуз с 12 и Грийн с 10.

За "Бъкс" много силен мач направи Янис Андетокунбо, който вкара 34 точки. Усилията на крилото обаче не се оказаха достатъчни. Тимът на "Милуоки" беше равностоен само в първата четвърт, която завърши 25:25.