Поставеният под №1 Григор Димитров се класира за финала на турнира от категория "АТП 250" в Стокхолм. Българският тенисист стигна до битката за трофея след победа срещу италианеца Фабио Фонини с 6:3, 7:6 (2).

Двубоят продължи 87 минути, а Димитров записа четвърти успех в шестия си мач срещу този съперник. Българинът ще игра финал в Стокхолм за трети път в кариерата си. През 2013 г. в шведската столица той спечели първата си титла при мъжете, а година по-късно отстъпи в битката за трофея.

Във финала Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Хуан Мартин дел Потро и Фернандо Вердаско. Българският тенисист ще преследва втора титла в Стокхолм, четвърта за сезона и осма в кариерата си.

Димитров и Фонини изиграха равностоен мач, в който българският тенисист показа по-здрави нерви в ключовите моменти. Двамата имаха по пет възможности за пробив. Димитров реализира три, а Фонини - две.

Световният №8 имаше проблеми само в началото на втория сет, когато пропиля пробив аванс. Той обаче запази спокойствие и стигна до тайбрек, в който се наложи по категоричен начин.

Димитров записа 43-ата си победа от 60 мача през този сезон. С успеха той се изкачи до петото място в ранглистата за 2017 г., която определя участниците във финалите на АТП. Българинът вече си осигури дебютно участие в Лондон.