Реал" (Мадрид) не допусна изненада при домакинството си на "Ейбар" в деветия кръг на испанската Ла Лига. Кралския клуб разби с 3:0 опашкаря и запази разликата от пет точки зад лидера в подреждането "Барселона".

Срещата премина безпроблемно за тима на Зинедин Зидан, който поведе още в 18-ата минута. Оливейра опита да изчисти топката точно пред Серхио Рамос, но вместо това я заби в собствената си мрежа.

Последваха нервни минути и доста сблъсъци на терена, които не кореспондираха със спортсменското начало на срещата.

Все пак в 28-ата минута Марко Асенсио удвои аванса на "Реал" с точен изстрел след пас на Иско. Това беше гол на нападателя в четвърти пореден мач срещу "Ейбар", с което тимът се превръща в любимата жертва на Асенсио.

След почивката "Реал" свали оборотите, но все пак стигна до трети гол, който беше дело на Марсело. Най-опитният в редиците на мадридчани се разписа в 82-ата минута след подаване на Карим Бензема. За французина това беше 59-а асистенция в Ла Лига от сезон 2009-10. Единствените нападатели с повече от него за този период са Лионел Меси със 113 и Кристиано Роналдо с 83.