Уест хем" направи голям обрат в лондонското дерби с "Тотнъм" и с победата си с 3:2 се класира за четвъртфиналите за Купата на лигата. На "Уембли" "чуковете" губеха с 0:2 до 55-ата минута, след което се вдигнаха и спечелиха.

"Челси" се наложи с 2:1 срещу "Евертън" и също е в следващата фаза.

"Тотнъм" влезе силно в мача и до 37-ата минута си осигури убедителна преднина. Още в шестата Сисоко получи извеждащо подаване, от което се възползва и вкара. Втория гол отбеляза Деле Али с диагонален удар от около 15 метра.

След почивката "шпорите" намалиха темпото и "Уест хем" се възползва. Само за пет минути между 55-ата и 60-ата Андре Аю вкара два пъти и изравни.

Най-напред той се оказа на правилното място, за да прати спасената от вратаря топка във вратата му. След това поредица от неубедителни отигравания на защитата на "Тотнъм" позволи на Аю да направи 2:2 с удар от близо.

Пълният обрат се получи в 70-ата минута, когато след центриране от ъглов удар Огбона засече с глава.